fbpx Remedium na maturę z WOSu już od jutra w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Remedium na maturę z WOSu już od jutra w Radiu MORS

Raz na WOSie, Raz pod WOSem logoEgzamin maturalny to moment, na który sporo uczniów czeka z niepokojem. Od wielu lat dla abiturientów z całej Polski jednym z największych wyzwań okazuje się WOS, czyli wiedza o społeczeństwie. Dane statystyczne są bezlitosne. Średni wynik z matury 2023 wyniósł zaledwie 42%, a w 2022 roku było to już jedynie 30%. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, gdyż z pewnymi zadaniami radzi sobie jedynie kilkanaście procent uczniów.

Zastanawiając się, jak ułatwić młodzieży zdanie tego trudnego egzaminu, Radio MORS we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego stworzyło audycję o wymownej nazwie "Raz na WOSie, Raz pod WOSem". Cel jest prosty – łączymy siły, aby odczarować prawnicze zagadnienia, które często sprawiają najwięcej problemów.

Co tydzień słuchacze będą mieli szansę posłuchać zaproszonych wykładowców, którzy w przystępny sposób omówią kluczowe kwestie związane z egzaminem maturalnym. Wykładowcy, jako aktywnie działający prawnicy, poruszą zagadnienia w kontekście nie tylko teorii, ale również praktyki, co może pomóc w lepszym zrozumieniu abstrakcyjnych kwestii prawnych. Aby wszyscy słuchacze mogli wyciągnąć 100% z naszych audycji, na dysku Google pozostawimy również materiały edukacyjne, które pomogą w nauce do egzaminu.

W pierwszym odcinku, w ramach rozgrzewki, mgr Wojciech Jankowski zajmie się najczęściej pojawiającymi się zagadnieniami na maturze z wiedzy o społeczeństwie i tym, w jaki sposób się z nimi rozprawić. W kolejnych odcinkach usłyszycie z kolei o polskiej konstytucji, prawie karnym, cywilnym, prawach człowieka i wiele więcej.

Audycję usłyszycie w Radiu MORS w każdą sobotę o godzinie 12:00. Odcinki będą również dostępne w formie wideo na YouTube, oraz w formie rozszerzonej, jako podcast na platformach streamingowych. Bądźcie z nami już jutro punktualnie w południe - tam pojawią się również wszystkie informacje dotyczące materiałów dodatkowych, gdzie i czego szukać. Audycję prowadzi Jakub Stybor.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz