fbpx Oto „Morsowe Święta”! Tegoroczna piosenka świąteczna Radia MORS! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Oto „Morsowe Święta”! Tegoroczna piosenka świąteczna Radia MORS!

Morsowe święta grafikaOd początku do końca własna muzyka, tekst i produkcja. To wszystko dzięki zapałowi i talentowi członków Radia MORS! Zasmakował Wam zeszłoroczny „Mors w galarecie”? Zapraszamy Was na prawdziwe „Morsowe Święta”!

Jeszcze więcej zaangażowanych osób, jeszcze więcej pomysłów. Jednym słowem, rozkręcamy się... i solidnie nakręcamy na ten magiczny czas. Od roku stało się to czymś zupełnie naturalnym, że w grudniu studio radiowe w budynku Wydziału Nauk Społecznych UG w znacznym stopniu zmienia się w rozśpiewane studio nagrań. Tym razem postanowiliśmy wykorzystać to, co u nas najlepsze – nasze audycje!

Jako że mamy uzdolnionych muzycznie członków redakcji, to chcieliśmy ponownie wykorzystać to, żeby wszystkich zintegrować i nagrać coś super. Rok temu świetnie bawiliśmy się przy tworzeniu „Morsa w galarecie”, a tegoroczne „Morsowe Święta” przyniosły jeszcze więcej frajdy. Inspiracją dla nas były audycje, których można na co dzień posłuchać na naszej antenie. Zostały więc wplecione w tekst w dość zabawny i przewrotny sposób. A Wy, wyłapaliście w naszej radiowej kolędzie swoją ulubioną?” - mówi Inka, współautorka utworu.

Morsowe święta saksofonPysznie i przytulnie, więc śpiewamy wspólnie

Przygotowania rozpoczęły się od zebrania redakcji 8 listopada. Najpierw burza mózgów, pomysł na melodię refrenu, potem całości, różne wersje tekstu, aż gdy wszystko było już gotowe, mogliśmy zacząć nagrywanie wokali oraz instrumentów. W sumie 19 osób śpiewających oraz specjalna rola Pawła Grzelaka, który dodał od siebie swoją Chwilkę Ciekawej Historii. Zwieńczeniem projektu było spotkanie wigilijne redakcji 18 grudnia, gdzie nastąpiła oficjalna prapremiera utworu. Była to też okazja do dogrania paru ujęć do teledysku, w którym występują nasze wokalistki i wokaliści.

Po raz kolejny redakcja połączyła siły i udowodniła, że można. Wszyscy włożyli dużo wysiłku i energii, żeby efekt był jak najlepszy. Bardzo się cieszę, że mogłam znowu pracować przy tym projekcie” - mówi Karolina Gleinert, realizator dźwięku w Radiu MORS.

Morsowe święta kadr Tomek BagińskiNa co dzień widzimy, jak nasi studenci pięknie rozwijają się dziennikarsko. Tworzą coraz lepsze materiały, serwisy informacyjne, biegają z mikrofonem po całym Trójmieście, przeprowadzają relacje z wydarzeń kulturalnych czy sportowych i realizują własne autorskie audycje. Codziennie jestem dumny, że Radio MORS pomaga im w ich medialnej karierze. Ale chwile takie jak te, gdy nagrywamy wspólnie piosenkę świąteczną, sprawiają, że czujemy jeszcze silniej więź, jaka nas łączy. MORS to więcej niż radio studenckie. To drugi dom” - dodaje Karol Stachowicz, redaktor naczelny rozgłośni.

Radiowa premiera utworu nastąpiła 20 grudnia w trakcie „Śniadania w Radiu MORS”, flagowej porannej audycji stacji. Teraz ten prezent możemy przekazywać dalej.

Równocześnie składamy Wam najlepsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt pełnych wzajemnego zrozumienia, miłości oraz ciepła! Mamy nadzieję, że nasze „Morsowe Święta” umilą Wam odpakowywanie prezentów czy branie piątej dokładki sałatki jarzynowej.

Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=j1CFKD1zaX4

Morsowe święta kadr Paweł GrzelakSpędżcie z nami Wigilię!

A jeśli mowa o umilaniu, to mamy w tym wprawę. W wigilijny poranek, 24 grudnia 2023 roku, zapraszamy Was na specjalne świąteczne wydanie „Śniadania w Radiu MORS”. Startujemy o godz. 10:00 z dużą dawką humoru, ciekawostek, gości oraz doskonałej świątecznej muzyki. Ośmiu prowadzących, sondy na ulicach Trójmiasta, wyjątkowe wydania kultowych segmentów Radia MORS oraz wigilijne słuchowiska!

Jak mówią na kampusie UG, idealnym przepisem na ten dzień jest: zebranie rodziny w kuchni, przygotowanie masy na pierogi, wyciągnięcie z lodówki warzyw i majonezu, znalezienie chętnego na kręcenie sernika oraz puszczenie w głośnikach świątecznego „Śniadania w Radiu MORS”.

Radio MORS na żywo dostępne online TUTAJ.
alternatywny link TUTAJ
a także w aplikacji Radio Garden czy na platformie Canal+ na kanale 583.

Morsowe święta kadr Zosia WalderOsoby zaangażowane w realizację utworu:

Muzyka: Inka, Jakub Kraszewski
Słowa: Inka, Jakub Stybor, Aleksandra Garska, Natalia Gołda
Instrumental: Jakub Kraszewski, Karolina Gleinert

Fortepian: Karolina Gleinert
Saksofon: Zuzanna Łuszczyk

Wokal: Tomasz Bagiński, Zuzanna Bielewicz, Patrycja Błaszkowska, Eliasz Fionik, Jakub Haess, Inka, Aleksandra Garska, Jagoda Malec, Michał Mieczkowski, Marta Miszewska, Małgorzata Moraczewska, Julita Osewska, Natalia Rucińska, Nordine Sekkar, Jakub Sopyło, Karol Stachowicz, Jakub Stybor, Aneta Tys, Zofia Walder

Mix i mastering: Karolina Gleinert

Montaż teledysku: Inka

W teledysku udział wzięła redakcja Radia MORS.

Radio MORS, czyli Mega Otwarte Radio Studenckie to internetowa radiostacja Uniwersytetu Gdańskiego nadająca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Audycje (także na żywo) tworzą studenci według własnych pomysłów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Do tego serwis informacyjny, wywiady, reportaże i dużo dobrej muzyki przez cały dzień!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz